22.04.2024-26.04.2024r.

ŚNIADANIE

OBIAD

22.04.2024r.

Chleb zwykły z masłem, polędwica drobiowa, serek kanapkowy ze szcypiorkiem, pomidor, ogórek kiszony, dżem owocowy, herbata zwykła z cytryną i miętą.

Zupa warzywna na bazie mięsa , kalafiora, brokułu, fasolki szparagowej, brukselki, marchewki ,zabielana. Pieczywo mieszane.

Owoc-pomarańcze

Alergeny: mięso, gluten

Wtorek 23.04.2024r.

Chleb orkiszowy oraz chleb zwykły z masłem, wędlina drobiowa, papryka trzy kolory, ogórek zielony, ser topiony z papryką, rzodkiewka, herbata owocowa.

Pulpety mielone w sosie serowym, ryz paraboliczny , marchewka junior z masełkiem.

Sok owocowy(250ml)

Owoc- jabłko gruszkowe

Środa 24.04.2024r.

Chleb dwa ziarna oraz chleb zwykły z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, ogórek kiszony, kabanosy drobiowe, ser żółty, kakao.

Zupa z groszku zielonego i ziemniaka , marchewki.

Placki ziemniaczane z jogurtem i cukrem.

Czwartek 25.04.2024r.

Bułka zwykła oraz chleb zwykły z masłem, wędlina drobiowa, papryka trzy kolory, ogórek zielony, ser twaróg ze szczypiorkiem, rzodkiewka, herbata rumiankowa.

Gulasz wieprzowy duszony w sosie własnym, kasza wiejska , surówka colesław .

Napój owocowy.

Piątek 26.04.2024r.

Chleb wieloziarnisty oraz chleb zwykły z masłem, pasta z tuńczyka z ogórkiem kiszonym, pomidor, ogórek zielony, rzodkiewka, herbata zwykła z cytryną i miętą.

Ryba miruna panierowana ,ziemniaki purée, surówka z kapusty kiszonej z natka pietruszki.

Sok owocowy .

Jogurt pitny

Alergeny: gluten,

W razie konieczności ze względu na niedostępność planowanych produktów na dany dzień mogą nastąpić w jadłospisie drobne zmiany. Jadłospis sporządzono na podstawie poz. 1154 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016r.w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży w jednostkach systemu oświaty oraz wymogom, jakie muszą spełniać środki spożywcze w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. Sporządziła: Kucharka przedszkolna (Weronika Korbas) wraz z intendentką szkolną (Julitą Wojciechowską).

• Szkoła Podstawowa im Gen. J. H. Dąbrowskiego w Parzęczewie
      • Parzęczewo 25 64-061 Kamieniec 64-061 Parzęczewo Poland